31. května 2023

Call for Papers: SPOLEČNOSTI V HISTORICKÉ A SROVNAVACÍ PERSPEKTIVĚ

V pátek 20. října a v sobotu 21. října  2023 proběhne v budově FSH UK v místnosti 2.42 doktorandská konference s názvem SPOLEČNOSTI V HISTORICKÉ A SROVNAVACÍ PERSPEKTIVĚ.

Smyslem konference je umožnit doktorandům a doktorandkám prezentovat projekty z oblasti komparativní sociologie a podobných disciplín. Jde nám o to, podívat se na problémy z makro a mezo perspektivy.

Klíčovým hostem konference bude profesor Jaroslaw Kilias z Varšavské univerzity, který přednese příspěvek věnovaný weberiánské teorii státu. Jedná se i o účasti dalších zahraničních hostů.

Máme prioritně zájem o tyto typy příspěvků:

1) Case study nějaké konkrétní historické či současné společnosti (počínaje starověkem po současnost) ze strukturální či komparativní perspektivy.

2) Podobně přistupující k určité mezo-struktuře (organizace, korporace, kmen, komunita).

3) Popisující minulé či současné intersocietální systémy (geopolitické, ekonomické, environmentální).

4) Představující nějakou komparativní metodu (historická, právní, Kvalitativní komparativní analýza, pojmová analýza).

5)  Popisující určitý proces probíhající na celospolečenské nebo organizační úrovni.

Nemusí se nutně jednat o příspěvky sociologického zaměření; máme zájem i o case study z kulturní a sociální antropologie, archeologie, etno-historie a podobných disciplín.

Prioritně máme zájem o to, aby přispěvatelé dodali i příspěvek do konferenčního sborníku, ale není to výlučnou podmínkou.

Zájemci mohou poslat abstrakt svého příspěvku v českém popřípadě anglickém jazyce na:

předmět KONFERENCE, do 15. 6. 2023.

JAZYK

CZE, EN

TERMÍN DODÁNÍ PŘÍSPĚVKU

15. 9. 2023

ROZSAH

min 10. Stran

CITAČNÍ NORMA

APA 6TH EDITION (doporučeno ve Wordu)

ABSTRACT

U českých příspěvků v EN, u anglických v češtině.

Orientační okruhy konferenční sborník v dokumentu níže.

CfP