• Uchazeči

Uchazeči

Chcete studovat historickou sociologii?


Baví Vás studovat společenské a humanitní vědy? Chcete se naučit posuzovat společenské jevy a orientovat se v sociologických teoriích i v praktických postupech kvalitativní a kvantitativní metodologie? Chcete být kvalitně vzdělaným absolventem s širokým polem uplatnění?


Pak je studium oboru Historická sociologie přímo pro Vás!


Obor Historická sociologie se zaměřuje na problematiku dlouhodobých sociálních procesů a trendů, modernizace, globalizačních tendencí a vlivů. Studium je rozčleněno do tří bloků. Teoreticko-historický blok nabízí kurzy věnované obecným teoretickým koncepcím historické sociologie a civilizacionistiky. Metodologicko-výzkumný blok je zaměřený na základní přístupy kvantitativní a kvalitativní metodologie. V rámci výběrového a specializačního bloku si studenti vybírají své užší zaměření.


Absolvent studia je kvalitně vzdělaným jedincem, který disponuje širokou škálou znalostí a dovedností, je otevřený, flexibilní a schopný reagovat na aktuální potřeby a požadavky, které před společnost klade soudobý vývoj.


Přihlášky k přijímacímu řízení lze podávat do konce března! Informace k přijímacímu řízení a podmínky pro přijetí naleznete na  stránkách fakulty.

Poslední změna: 27. listopad 2017 10:08 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pracoviště historické sociologie

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice

budova B, 6. podlaží, kancelář 6009

Tel.: +420 251 080 356Jak k nám