18. června 2024

Vyšlo další číslo časopisu Historická sociologie (1/2024)

"Opět saháme po kaleidoskopu, jímž obhlížíme sociálně-historický vývoj, (...)". Právě vyšlo první letošní číslo časopisu Historická sociologie, který vydává nakladatelství Karolinum ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy.

Interdisciplinární časopis se zaměřuje především ze sociologického, politologického a historického hlediska na problematiku dlouhodobých sociálních procesů a trendů, modernizace, globalizačních tendencí a vlivů. Časopis vytváří širší platformu pro badatele v historických sociálních vědách. Epistemologické pole časopisu není striktně ohraničené a počítá s přesahy do civilizacionistiky, kulturní sociologie a dalších spřízněných oblastí.

Veškerý obsah je volně k dispozici bez poplatku pro uživatele nebo instituci. Uživatelé mohou číst, stahovat, kopírovat, distribuovat, tisknout, vyhledávat nebo odkazovat na plné texty článků v tomto časopise, aniž by potřebovali předchozí povolení od vydavatele nebo autora.

Časopis si můžete stáhnout na stránkách nakladatelství.

Recenzovaný vědecký časopis vychází dvakrát ročně, v červnu a v prosinci.