23. srpna 2023

Zemřel Alemayehu Kumsa

Během uplynulých srpnových dní zastihla pedagogy studijního programu Historická sociologie a zaměstnance Katedry sociologie FHS UK smutná zpráva o náhlém úmrtí jejich dlouholetého kolegy, spolupracovníka a pro některé z nich i blízkého přítele, Alemayehu Kumsy, Ph.D. (zemřel 19. 8. 2023).

Alemayehu Kumsa

Dr. Kumsa pocházel z Oromie, jednoho ze svazových států Federativní demokratické republiky Etiopie. Koncem 80. let zahájil studium v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, které zde završil v roce 1998 získáním titulu Ph.D. Během své profesní dráhy se věnoval pedagogické činnosti, a to nejprve především na fakultách Univerzity Karlovy, později pak např. také v Škoda Auto University, Mladá Boleslav. V paměti jeho spolupracovníků na něj zůstává vzpomínka jako na milého kolegu a odborníka, který se kromě otázek obecné sociologické teorie orientoval především na problematiku sociálních procesů a konfliktů probíhajících na africkém kontinentu. V tomto směru byl uznáván nejen u nás, ale i širší mezinárodní odbornou veřejností.

PARTE