15. února 2024

Nová kniha Time, Memory, and the Processual Approach in Historical Sociology

V nakladatelství Karolinum vyšla k životnímu jubileu garanta našeho studijního programu doc. Jiřího Šubrta nová kniha Time, Memory, and the Processual Approach in Historical Sociology, kterou editovala naše doktorandka a vyučující Mgr. Lucy Císař Brown.

Knihu lze koupit přímo u nakladatele.

Anotace

V publikaci, která vychází k životnímu jubileu Jiřího Šubrta, vybrala a uspořádala editorka Lucy Císař Brown příspěvky tohoto autora zaměřené na čtyři tematické okruhy: a) historická sociologie, její vývoj, obsah a odborné zaměření; b) sociologické otázky času, temporality a kolektivní paměti; c) teoretické diskuse týkající se koncepčních problémů a dilemat soudobých sociálních věd; d) vývojové trendy ovlivňující podobu soudobých společností a jejich historický vývoj. To, co propojuje tyto tematické oblasti do jednoho celku a dává knize jednotný ráz, je Šubrtův přístup k sociologii, v němž je kladen důraz na historické a procesuální hledisko.